Web Sitesi Fiyatları Üzerine Bir Yazı

Web Sitesi Fiyatları | Web tasarım ajansı size html alt yapısı ile bir web tasarım hazırlayacaksa, sizin ne iş yaptığınızı tamamen öğrendikten sonra sizin için hazırladığı tek sayfalık taslağı size gösterir ve web sitesinin devamında neler yapacağını size aktarır. Proje sizin onayınızdan geçtikten sonra web tasarım ajansı çalışmalarına başlar. Web tasarımın içinde ayrıca Google optimizasyonu yapılacaksa ( web tasarımının google önergelerine göre hazırlanması ) ve Seo olacaksa ( Arama motorlarında istenilen kelimelerde ön sıralarda çıkma ) ortalama fiyat 2000 lira ile 10000 lira arasında değişecektir.

Burada hazırlanan sayfalar tek tek yapılacağından işin süresi ortalama 20 günü bulur. Eğer Seo ve Optimizasyon olmayacaksa 7 – 10 gün sürer.

Html siteler, sitenin sahibi tarafından yönetilememesi ile dezanavantaj sağlamasının yanında, iyi optimizasyon yapılırsa arama motorlarında hızlı indexlenir. Yönetim paneli olmayan internet sitelerine bir örnek,

http://www.cilekkizyurdu.com/

adresi bu tarz yapılan bir tasarımdır.

Web Sitesi Fiyatları

Html web tasarım yapılmaya başlandığında bir ana sayfa ve içeriklerin yayınlanacağı sayfadan oluşturulur. Diğer tüm web sayfalar farklı kaydet yapılarak sayfaları birbirine bağlanması sonucu web tasarım oluşturulmuş olur.

 

ASP – ASPX – PHP ALT YAPISI İLE HAZIRLANAN WEB SİTESİ FİYATLARI

Web tasarim fiyatlariBu şekilde hazırlanan web tasarımlar, firma ile yapılan görüşme sonunda web sitesinde ihtiyaç duyulan değişkenler göz önüne alınarak hazırlanır. Teorik olarak hazırlanan web tasarımı taslak olarak bir sayfa haline getirilir. Web Sitesinin nereleri dinamik olacaksa o bölümlerin kodları yazılmaya başlanır. Kodlar yazılırken web tasarımının güvenliği ve hızı dikkate alınır. SQL veritabanı hazırlanır, site test edilir ve web tasarım isteyen kişiye teslim edilir.

Buradaki tasarım ve yazılım süreci projenin ağırlığına göre değişsede ortalam bir web tasarım ve yazılım 30 günü bulur. Fakat web tasarım ajansları yıllarca her türden internet sitesi yaptıklarından bir süre sonra ellerindeki hazır kodları kullanmaya başladıklarından bu süreç 7 – 10 gün civarına düşecektir. Bu saydıklarımız doğrultusunda hazırlanan web tasarım ve yazılımları ortalama 1000 lira ile 50000 lira arasında değişecektir. Genelde orta halli bir işletmenin ihtiyaç duyacağı web projesi 1000 lira ile 5000 lira arasındadır. Burada hazırlanan internet sitesinin içeriğini site sahibi yapar. Üyelere açık bir durumsa üyeler izin verilen yetkiler doğrultusunda sitede içerik paylaşır.

WORDPRESS – JOOMLA – BLOG

Wordpress site fiyatlariModül ekleme yöntemi ile oluşturulan hazır web paketleridir. Ücretsiz kısımlarının çok olması sayfa oluşturabilecek kişiler için kolay web sitesi oluşturmanın ücretsiz yoludur. İstediğiniz bir eklentiyi rahatlıkla sitenize entegre eder kendi sitenizi oluşturabilirsiniz. Kolay oluşturulabilmesi, modüllerinin çokluğu sürekli desteği, avantaj olarak görünür.

Linkler hakkında bilgi gerektirmesi modül versiyonlarının karıştırılıp sitenin tamamen kullanılamaz hale gelmesi, içeriklerinin zor anlaşılması dezavantaj olarak bilinir.

Denemeniz açısından sizlere birkaç link veriyoruz.

Joomla

WordPress

Blog