Seo Optimizasyon | Web sitelerinin önemli sorunlarından olan arama motorlarında istenilen yerlerde olmaması veya iyi bir sıralama içindeyken sıralamanın aşağılara düşmesi oluyor. Arama motorları kriterleri sabit kalmadığından, SEO uzmanları bunları sürekli takip ederler. Birçok internet sayfalarında verilen bilgiler iki veya üç aylık bir bilgi olsada eski bir bilgi olma ihtimali yüksek olabiliyor.

Genel olarak istenen kriterler şöyle oluyor.

  • Özgün içerik
  • Sitenin pagerank değeri
  • Linklerin anlaşılabilir olması
  • Resimlerin açıklamaları
  • Linklerin adres çubuğunda belirtilmesi
  • Anahtar kelimeler ve meta tag açıklamaları

Yukarıda sayılanlar web sitenizde varsa çıkmama olasılığınız yok.

kocaeli seo firmalariTabiki konu bu kadar kolay değil belirtilen kriterlerde kendi araların da bir çok kategoriye ayrılığından SEO Uzmanları bu değişken konuları takip ederek güncelliği yakalamak zorunda kalıyorlar.

İnternet sitem nasıl üst sıralara çıkar” diye yazıldığında yüzlerce sayfa bu konuda sizlere bilgi vermeye çalışacak. Biz yinede sizlere bu konuda otorite olan web sayfalarından örnekler verelim.

LİPPERHEY 

MOZ

Arama motorları kriterlerini kendileri belirlemediklerinden önceden de bir bilgi yayınlayamıyorlar.  Stanford Üniversitesinde bir komisyon bu konuda çalışıp arama motorlarına olması gerekenleri veriyor. Arama motorları bu kriterleri kendilerine göre yorumlayıp sıralamaları buna göre belirliyorlar.

İki veya üç ay öncesinde belirli bir yerde olan internet sitesi birden bire düşebiliyor veya üst sıralara çıkabiliyor.

SEO Optimizasyon Yaparken Nasıl Çalışıyoruz 

Öncelikle internet sitesinin iç ve dış linklerini kontrol ediyoruz. Kelime yoğunluklarını ölçüp var olan kelime oranlarına bakıyoruz. Sayfanın internet ortamından aldığı dış linklerde sakıncalı bir durum olup olmadığını belirliyoruz.

SEO optimizasyon ortalama üç ile altı ay arasında kendine geliyor ve işin takibi uzun sürebiliyor.

Keywords: SEO için içerik nasıl yazılır, seo optimizasyon, seo yapanlar kocaeli, seo uzmanları kocaeli, web tasarım ve seo

Comments are closed.