Web Tasarım Firmaları Nasıl Çalışır

Web Tasarım Firmaları Nasıl Çalışır

1 Grafiker

2 Yazılım ( Coder )

3 Seo Optimizasyon

4 İçerik belirleme ve yazma

5 Müşteri temsilcisi olmak kaydıyla her çalışanın başlıca görevleri vardır.

Web Tasarım Firmaları Nasıl Çalışır

Müşteriden bir web tasarım talebi geldiğinde, müşteri temsilcisi firmanın veya internet sitesi isteyen kişinin neler talep ettiğini çok iyi anlamaya çalışır. Proje tamamen anlaşıldıktan sonra, müşterinin bu projede eksik bıraktığı yada tamamlanmamış kısımlar tespit edilir. Projede eksik kısımlar tamamlandıktan sonra, işin ortalama kaç gün süreceği ve teknolojik yazılım boyutları hesaplanır ve ortaya yapılacak olan web projesinin maliyeti çıkarılır. Gerekli materyaller alındıktan sonra, grafiker tasarım yapmaya başlar.

Kocaeli grafik tasarım

Kocaeli grafik tasarım

Grafikerin çalışması bitince, Yazılım yapan ( coder ) siteyi kodlamaya başlar. Web tasarım dinamik bir yapıda oluşturulduğunda grafikerlerin işi çabuk bitsede yazılımcıların işi epey sürer. Sorgular, döngüler, hesaplamalar, güvenlik vs gibi yazılımın tamamlanması sonunda ortaya web tasarımın ana tablosu gelmiştir. Bu süreçte çalışma müşteriye sürekli olarak web ortamından gösterilir ve proje bu şekilde devam eder. Web tasarım ve yazılım bittikten sonra proje ya müşteriye verilir yada müşteri sitenin içeriğini yazamayacaksa, site içeriklerinin yazılması için içerik yazan arkadaşlara verilir. Web tasarımın içeriği başka sitelerden alıntı yapıldığında web sitesi için ölümcül hataya sebep olur.

Web sitesi arama motorlarının ön sıralarında çıkmaz Sandbox’ a düşme tehlikesi bile oluşabilir. Hazırlanan web tasarım, haber, satış, hizmet veya duyuru tarzı içerik barındırıyorsa, site içerikleri yazılmadan müşteriye teslim edilir. Fakat belirli bir konuyu anlatan ve sık güncellenmeyecek olan web sitelerinin içerikleri web tasarım ajansında yazılır. Sebebine gelince kelime arama motorları kelime optimizasyonları yazılacak olan sitenin içinde geçmek zorundadır. Ayrıca Google Arama Trendleri araştırılarak, oluşturulan web tasarımın, internette kimlerin ne aradığını öğrenerek içerik belirlemek olması gerekenlerdir. Burada Seo konusunu üstlenmiş kişiler hangi kelimenin daha çok arandığını ve bu konuda ön planda olan internet sitelerinin Pagerank değerlerini ölçerek içerik yazan arkadaşlara konu hakkında yön gösterir. Çalışmalar tamamlandıktan sonra Backlink çalışmaları firmanın istediği düzeyde yapılır veya web tasarım yaptıran kişi veya kuruluşa konu hakkında bilgi verilir.