kocaeli web tasarım

Web Sitesi Kur | Web siteleri internet teknolojisini kullanmamızı sağlayan daha doğrusu internette aradığımız şeyi bulmamıza yarayan sitelerdir. Web sitelerini günlük yaşamdaki markalara ve mağazalara benzetebiliriz. İnternette gezinirken aradığınız bilgi veya bir eşya için o bilgi veya eşyanın bulunduğu mağazaya yani internet sitesine girerek aradığınızı buluyorsunuz. Bu yüzden internet siteleri son derece büyük öneme sahiptir.

Web Sitesi İçin Domain Almak

 İnternet sitelerinin sayısı her geçen gün giderek artıyor. Peki, bir web sitesi kurmak için ne yapmak gerekiyor? Bu sorunun cevabına ulaşmak için internette arama motorlarına web sitesi kur yazılarak arama yapılması gerekiyor. Böyle bir arama sonucunda ekrana web sitesi kur konusunda hizmet veren internet siteleri geliyor. Ekrana gelen bu sitelerden herhangi birisine tıklayarak web sitesi kur ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabiliyor. Ancak web sitesi kur konusunda bilinmesi gereken ilk şey domain kavramıdır. Çünkü bir web sitesi kurulurken domain alınması gerekiyor. Domain, internet sitesinin ismidir. Bu nedenle de web sitesi kur konulu olarak yapacağınız araştırmada karşınıza ilk çıkacak olan şey budur. İnternette domain satan pek çok site bulunduğu için bu sitelerden birisinden domain satın alabiliyorsunuz.

Sunucu Alanı: Web Hosting

 Web hosting, web sitelerinin dosyalarının tutulduğu, barındırıldığı yer demektir. Yani web hosting paketi satın almak web sitesi kur aşamalarından en önemlisidir. Web hosting hizmeti satın almadan web sitesini yayınlayamazsınız. Bu yüzden de Promedyanet konusundaki aramada karşınıza çıkacak önemli konulardan birisi de web hosting hizmeti satın almaktır.Web hosting hizmetinden sonra gelen ve web sitesi kur ile ilgili olarak yapılacak bir çalışmada karşınıza çıkacak olan bir diğer konu ise sunucu ile domain arasındaki bağlantının kurulmasıdır. Web hosting hizmeti satın aldıktan sonra internet sitenizde yer alacak dosyaların tümünü hosting sunucusuna göndermeniz gerekiyor. Dosyalarınızı gönderdikten sonra da domain yani site adınız ile sunucu arasındaki bağlantıyı kurup internet sitenizi yayınlamanız gerekiyor. Tüm bu aşamalar web sitesi kur çalışmasında yer alan son derece önemli başlıklar. Bu nedenle de web sitesi kurulurken bu aşamaların hiçbirisinin kesinlikle atlanmaması gerekiyor.

Web Sitesi Kur

 Web sitesi kurmak internet bilgisi, programlama dili bilgisi, tasarım bilgisi ve uygulama bilgisi gibi pek çok bilgiye hâkim olmayı gerektiriyor. Bu nedenle de web sitesi kurma işi son derece teknik bir iştir. Kendi kendinize web sitesi kurma işine girişirseniz bu konuda biraz zorlanacağınız kesin. Ancak çeşitli programlara dillerini öğrenerek ve site tasarımı konusunda da kendinizi geliştirerek web sitesi kurma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz. Bu nedenle internet sitesi kurmak istiyorsanız ya kendinizi bu saydığımız alanlarda geliştirmeniz ya da internet sitesi kurma konusunda hizmet veren kuruluş veya sitelerden yardım almanız gerekiyor.