Seo Fiyat Hesaplama

Seo Fiyat Hesaplama Sistemi nasıldır? SEO sektörü, her çeşit ilgi ve ihtiyaca yönelik analizler geliştirmeye ve bu nedenle de yoğun bir tempo ile çalışmaya devam eden bir sektör olma özelliğini kazanmıştır. Bu şekilde geliştirilen araç ile de her sektörün ve sitenin özel fiyatlandırma çözümleri ile SEO muhasebesini yaparak maliyet ortaya çıkarılabilir.

Sitelerin filtre geçmiş fiyatlandırılması.  Bazı siteler daha önceleri olduğu gibi google filtreleme aracına girdiyse siteye uygulanacak seo fiyat hesaplama farklılıklar olacaktır. Bu konuda tedbirli olmakta yarar var. Eğer ki site filtre konusunda bir geçmişe sahipse fiyat olarak meblağın daha da yüksek olacağı mesela 400 tl artma imkânı olacaktır.

Seo Fiyat Hesaplama

Sitenin Olgunluğu ve Yaşı: Site ne kadar olgunluğa erişirse SEO çalışmaları da kolaylıklar elde edecektir. Bu sebeple yaşı daha genç olan sitenin bir site için cüzi bir miktarda fiyat artışından söz edilebilir.

TrustRank: Standford Üniversitesi ve Yahoo işbirliğiyle tanımlanan ve herhangi bir sahteciliğe karşı mücadele edilen bir link çözümleme tekniğidir. Sitelerin trustrank değeri standartlar üzerinde yapılan bir hesaplama ile google üzerindeki güvenirlik katsayısını ölçmede kullanır.

CMS Türü nedir? Herhangi bir sitenin yazılımları SEO ya etki eden en önemli bir yazılımdır. Mesela WordPress sitelerine 380 tl indirim Joomla 250 Drupal’ ise 350 tl indirim uygulayıp bu sistemlerin dışındaki sitelere bu tür indirimler yapmamaktadır.

Anahtar Kelime Rekabetinin Siteler üzerindeki Etkisi

Anahtar kelimelerin siteler üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Anahtar kelimeler siteler arasındaki rekabeti çözümleyerek toplamda 30’dan fazla farklı gruba göre seo fiyat hesaplama yapılarak bir maliyet çıkarmaktadır. Daha sonraları ise bu sitenin kelimeler arasındaki konumu hesaplanarak hedefe ulaşmadaki mantıksal bağ ile fiyat analizi yapmaktadır. Mantıksal fiyatlandırmayı açıklamak gerekirse, bu yordamdan seo fiyat hesaplama yapılarak 4 ten 1 çıkarma ile 6 dan 3 çıkarma arasında fark 3 olduğundan görünüm olarak herhangi bir fark olamamasına rağmen bu durumun zor olduğunu ortaya çıkaran yapay zekâ ürünüdür.

Örnek vermek gerekirse. Kara kelimesinde 4. olan sırada bir sitenin ilk sıraya ulaşma hedefine kavuşmak için fiyata 500 tl ilave edilirken 5. sırada olan bir site için de 750 tl ilavede bulunulması gerekiyor.