İnternet Sitesi Açma

İnternet sitesi açma | Her geçen gün gelişen bir alan. İlk çıktığı andan itibaren insanların hayatını kolaylaştıran internet aynı zamanda diğer teknolojilere de çok büyük katkı sağlıyor. Böylece internet teknolojisi tüm dünyaya son derece faydalı oluyor. Her geçen gün internet kullanımı yaygınlaştığı için internette hizmet veren sitelerin sayısı da hızla artıyor. 2014 yılında tüm dünyada hizmet veren internet sitesi sayısı 968 milyon civarındaydı. Bu sayının 2015 yılında 1 milyonu geçtiği kabul ediliyor. Bu yüzden de artık insanlar internet sitesi açma konusunda daha özenli davranmaya çalışıyorlar. Çünkü bu kadar çok sayıda internet sitesi arasında insanların dikkatini çekmek ve onların açtığınız internet sitesini yoğun bir şekilde ziyaret etmesini sağlamak oldukça zorlaştı. Bu nedenle de internet sitesi açma konusunda faaliyet gösteren şirketler kurulmaya başlandı.

İnternet Sitesi Açma

 İnternette hizmet veren bir site açabilmenin ilk koşulu kendinize bir domain yani alan adı satın almaktır. Domain sizin sitenizin adı olacaktır. Örneğin ‘www.siteadiniz.com’ bir domain adıdır. Siz burada yer alan ‘siteadiniz’ kısmında kendi belirlediğiniz kelime veya kelime gruplarını giriyorsunuz. Bir internet sitesi açma konusunda site ismi çok önemlidir. Çünkü insanlar site isimlerine çok dikkat ederler. Günümüzde arama motorları da site adlarına dikkat ediyor ve internette en çok aranan kelime veya kelime gruplarını site adlarında barındıran internet sitelerini arama sonuçlarında daha üst sıralara taşıyorlar. Bu nedenle de eğer sitenizin arama motorlarının sonuçlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız sitenizin adını çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Aram motorları ölçütlerine uygun internet sitesi açma alanında faaliyette bulunan pek çok şirket bulunuyor. Bu şirketlerden herhangi birisinden hizmet satın alarak son derece kaliteli bir internet sitesi açma fırsatını elde edebilirsiniz.

Web Hosting Paketi

Bir internet sitesi açma konusunda karar verdiyseniz yapacağınız en önemli şeylerden birisi web hosting paketi satın almaktır. Web hosting paketi internet sitenize yükleyeceğiniz dosyaları barındıracak olan bir sunucudur. Ancak böyle bir sunucu hizmeti satın alarak internet sitesi açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi halde hiçbir şekilde internet sitesi açamazsınız. Web hosting paketi satın aldıktan sonra ilk iş olarak internet sitenizde yer alacak olan belge, resim ve dokümanları içeren bir dosyayı, kök dosya, web hosting sunucusuna göndermeniz gerekiyor. Sonra da önceden belirlediğiniz ve satın aldığınız domain adı ile sunucu arasında bağlantı oluşturarak internet sitesi açma işlemini tamamlıyorsunuz. Ancak kaliteli bir internet sitesi açma için sitenizin içeriğinin ve sitenizdeki metinlerin SEO’ya uygun olması gerekiyor. SEO, arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Dolayısıyla internet sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız SEO’ya uygun internet sitesi açma konusunda faaliyette bulunan şirketlerden yardım almalısınız.