E-Ticaret Sitelerinin Yaptığı Seo Hataları

Google’da yada diğer arama motorlarında  ilk sırada yer almak herkesin istediği bir şeydir, hele birde e-ticaret siteniz var ise…

Düşünsenize yüzlerce ürünün satışını yapıyorsunuz ve bu ürünlerinde arama motorlarında uyumu mükemmel yani hepsi ilk sırada..!! Tabi ki bu bir e-ticaret sitesi için hep ulaşılmaya çalışılan noktadır fakat bu noktalara ulaşılmaya çalışılırken gözden kaçırılan birkaç yanlış, ufak hatalar maalesef ki sizi her zaman ilk sıraya ulaşılmaz kılacaktır.

Konuda bahsetmeye çalışacağım gözden kaçan, umursanmayan ve bazen dikkat bile etmediğimiz ufak püf noktalarıdır.

1 – Ürün açıklaması

Bir çok e-ticaret sitesinin yaptığı en büyük hatalardan biri ürün açıklamasının olmamasıdır. Ürünün detaylı açıklamasının olmaması hem müşterinin satın alım kararını etkiler hemde arama motoru optimizasyonunda sizi geri itecektir.

2 – Kopyalanmış Metin İçerikleri

Sitenizde birbirini tekrar eden, aynı olan içeriklerin olmamasına özen gösteriniz. Sitenizin optimizasyonunda ciddi zararlar oluşturacaktır.

3 – Ürün Görsellerinin Adlandırılması

Ürün görselleri, resimler arama motorlarının  önemli bir parçasıdır. E-ticaret siteleri için genel olarak yapılan hata görsellerin numaralandırılarak kullanılmasıdır. Bir resmi numaralandırırsanız arama motorları o resmin neyle ilgili olduğunu anlayamaz, onlar için çöp veridir. Yapmamız gereken her resmi doğru olarak adlandırarak botlara yol göstermektir.

4- Özgün içerik

Artık internette yer almak, devamlılığınızı korumak istiyorsanız içeriğinizin tamamının özgün olması gerekmektedir. Kopyalanmış içeriklerle hiç bir zaman ön plana çıkamayacaksınız!  Güncel ve yeni olan bilgi her zaman arama motorları için öncelikli ve önemli veridir bu nedenle sitenizin güncelliğini korumalı ve özgün içerik girişi yapmalısınız.